«Бабин Яр: без права на забуття

Від дня одного з найжорстокіших злочинів нацизму проти людства й людяності – масових розстрілів у Бабиному Ярі – пройшло 75 років. Подібно до табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцимі, Бабин Яр в Україні став найстрашнішим символом знищення євреїв Європи під час Голокосту.

З метою увічнення пам`яті про одну з найтрагічніших сторінок Голокосту — масове вбивство євреїв Києва, вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України, а також для об`єднання зусиль суспільства щодо запобігання повторенню злочинів проти людства, задля єднання народу навколо ідеї побудови в Україні правової європейської держави 29 вересня 2016 року викладач історії Маркович Н.Г. провела  загальноліцейну виховну годину-реквієм «Бабин Яр: без права на забуття» (до 75-ї річниці трагедії Бабиного Яру).

На заході викладач розповіла про події Другої світової війни та злочини тоталітарних режимів, які є організаторами геноцидів. Увагу учнівської молоді  було звернено не тільки на трагедію знищення, але й на опір нацистським катам та спасіння переслідуваних. Україна займає четверте місце у світі за кількістю Праведників народів світу, які з ризиком для власного життя та життя своїх рідних, дітей рятували євреїв від нацистського геноциду. Подвиг цих українців є прикладом справжнього героїзму, важливим моральним уроком історії Голокосту. Учні переглянули уривки з фільму «Дети бездны», ознайомилися з деякими документами  та свідченнями того періоду із розсекречених  архівів НКВД та КДБ, дізналися про загибель патріотів – членів ОУН, зокрема української поетеси Олени Теліги, в рубриці «Бабин Яр – розсекречені історії» було відкрито завісу над  страшними  наслідками Голокосту зі свідчень в’язнів «Сирецького» концтабору, яким вдалося втекти з катівні. Розповідь супроводжувалася презентацією-відеомонтажем, підготовленою  майстром в/н Іваніловим В.П. З особливою увагою ліцейна громада слухала відеоспогади 81-річного Михайла Сидька (за проектом СТБ «Бабин Яр. Живий»), який 6-річним хлопчиком пережив страшне пекло в Бабиному Ярі, який втратив там маму, братика і сестричку, якого розстрілювали, тримали в концтаборі, над яким ставили медичні досліди… Але він вижив, щоб донести до нас страшну правду історії українського Голокосту.

Аудиторія хвилиною мовчання  вшанувала пам’ять за жертвами Бабиного Яру та всіма загиблими в Другій світовій війні. Цей захід нікого не залишив байдужим.

А ми повинні пам’ятати, що боротьба за Незалежну Соборну українську державу продовжується. Тільки мир, злагода, єдність багатонаціонального українського суспільства, громадянська позиція, патріотизм, збереження величної пам’яті про бойові звитяги та трудові звершення для нащадків – запорука сучасних і майбутніх історичних перемог України.

Ми мусимо навчитися захищати себе, свою Батьківщину, свої цінності й у жодному разі не допустити гуманітарних катастроф, злочинів проти людства й людяності.

Ця трагедія повинна стати особистою для кожного з нас, своїм власним болем. Це питання безпеки України, відповідальності за свій народ і своє майбутнє.

 

Викладач історії

Маркович Наталія Георгіївна_dsc0373

Смотрите также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_negative.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wacko.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cool.gif 
больше...
 
%d такие блоггеры, как: