Держпродспоживслужба інформує

Стосовно напрямку санітарного нагляду — захворюваність по Попаснянському району по черевному тифу та шигельозам відсутні. Захворюваність всього гострими кишковими інфекціями складає 61,91 %, що нижче на 21,3 % рівня за 9 місяців 2015 року на 100 тис. населення, у тому числі захворюванність ротавірусним ентерітом склала 6,32 %, що нижче на 14,3 % за 9 місяців 2015 року на 100 тис. населення, захворюваність вірусним гепатитом склала 11,37 %, що нижче 48,6 % за 9 місяців 2015 року на 100 тис. населення. Гепатит А не реєструвався за поточний період 2016 року. Гострий гепатит В — зареєстровано один випадок за 9 місяців 2016 року на 100000 населення.
ДПСС в Попаснянському районі працює згідно звернень організацій та підприємств, приймає участь у робочих групах. За період існування служби фахівцями проведена робота у різних напрямках, а саме: займаємося реєстрацією операторів ринку та у тісному контакті працюємо по видачі висновків, приймали участь у комісії з 30.05.2016 р. по 16.06.2016 р. «Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей у пришкільних таборах у 2016 році» по відкриттю пришкільних закладів оздоровлення та відпочинку для дітей. Перед початком роботи комісії по відкриттю пришкільних таборів фахівці ДПСС виступили на засіданні семінару — нараді оздоровчої компанії з начальниками пришкільних таборів, представниками відділу освіти, медичних працівників пришкільних таборів, приватними підприємцями та постачальниками харчових продуктів, де були висвітлені заходи щодо запобігання епідемічним ускладненням в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах та в закладах оздоровлення та відпочинку дітей.
Фахівцями управління ДПСС района було проведено семінар — нараду з керівниками навчальних закладів в ході підготовки до нового навчального року, де були зазначені питання по виконанню ремонтних робіт, каналізуванню, опаленню, ремонту їдалень, буфетів, крівлі, а також висвітлені питання профілактики інфекційної захворюваності та виявлену патологію у дітей в дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладах, в ході проведення профілактичних оглядів дітей дошкільного та шкільного віку, з 17 по 26 серпня 2016 року у процесі роботи комісії було перевірено стан готовності до нового навчального року у 28 загальноосвітніх, 11 дошкільних та 1 позашкільному навчальному закладі Попаснянського району, на території вищезазначених закладів проведено обкіс амброзії та дикорослих грибів, та інших отруйних рослин. Всі заклади були відкриті фахівцями служби до нового навчального року. Про виявлені порушення санітарного законодавства у ході комісійної перевірки учбових закладів доповіли на засіданні директорів і заступників ЗОШ і гімназій. Фахівці прийняли участь у комісії готовності Золотівського професійного ліцею, по відкриттю групи з короткотривалим перебуванням дітей Нижнєнського НВК № 35, обстеженню КЗ Попаснянський та Нижнянський психоневрологічні інтернати, обстежили полігон твердих побутових відходів. По результатам перевірки полігону був наданий лист заступнику Попаснянської РДА. Спеціалістами ДПСС здійснюється реєстрація операторів ринку. Зареєстровано 65 операторів на території обслуговування.
Стосовно напрямку ветеринарного контролю — захворювання африканської чуми свиней хоч і не несе небезпеки для здоров’я людини, але є смертельним для свиней, які заразилися, при цьому методів лікування даного захворювання поки не знайдено. Тому при спалаху захворювання практикується тотальне знищення хворих тварин і всіх інших особин, які контактували із зараженими.
Майже 97 % спалахів АЧС, зафіксованих сьогодні в Україні, виникли в приватному секторі. Але промислове ведення свинарства теж в групі ризику — будь-яке, навіть незначне порушення вимог закритого режиму утримання свиней може призвести до колосальних економічних втрат. При спалаху хвороби знищується все поголів’я.
Тому спеціалістами ветеринарної служби ДПСС району постійно проводиться роз’яснювальна робота серед населення про необхідність дотримання санітарно-гігієнічних норм та правил при відгодівлі та реалізації поголів’я свиней.
Так, з початку 2016 року по теперішній час проведено 206 бесід з населенням та проведено 65 вуличних сходів, розповсюджено 185 листівок/плакатів з вищезазначеною тематикою.
На цей час епізоотична ситуація по африканській чумі свиней в районі благополучна та знаходиться під постійним контролем Управління ДПСС районі.
Стосовно роботи фахівців фітосанітарної служби — попереджують людей про алергічну захворюваність від амброзії. Амброзія полиннолістная – шкідлива алергенна рослина, в «приціл» якої може полягти кожен. З амброзією боротися дуже складно: раз і назавжди цю карантинну рослину знищити не вдається, єдине, що може поліпшити ситуацію: якщо ми всі разом вийдемо на вулиці і почнемо дружно виривати бур’яни – вважають фахівці. Також держфітосанітарними і держсанітарними інспекторами проводилася щоденна роз’яснювальна робота з юридичними особами, керівництвом підприємств, установ і організацій всіх форм власності, які повинні виконувати вимоги законодавства у сфері карантину рослин, – по прибиранню карантинних трав на закріплених і прилеглих територіях. В цілому, за три місяці, комунальниками спільно з працівниками підприємств різних форм власності косовиця засмічуючої рослинності, у тому числі і амброзії, вироблялася не менше трьох, а то і п’яти раз на місяць. На жаль, важка ситуація в цьому питанні складається на покинутих територіях, полях, де амброзія розмножується насінням мало не із швидкістю світла. АЛЕ! Ефективніше і швидше самому викорінювати амброзію, чим шукати відповідальних за це. Амброзія — рослина страшно шкідлива. Щоб не допустити її поширення, необхідно об’єднати зусилля для боротьби з цим бур’яном. Лише разом ми зможемо захистити здоров’я рідних і близьких від страшної хвороби – алергії, яка нерідко переходить в астму.

Смотрите также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_negative.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wacko.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cool.gif 
больше...
 
%d такие блоггеры, как: