Найактуальніщі питання батьків стосовно законопроекту #ЧужихДітейНеБуває

Які санкції вже діють відносно неплатників аліментів?
Ще минулого року Верховна Рада прийняла законопроект №7277, розроблений Мін’юстом в рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває.
Він вступив в силу 6 лютого і запровадив дієві механізми впливу на боржників з виплати аліментів. Зокрема, для злісних неплатників було встановлене тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України. Також їх обмежено у праві керувати транспортними засобами, у праві користуватися вогнепальною зброєю та брати участь у полюванні.
Окрім цього для неплатників було введено новий вид адміністративного стягнення – суспільно корисні роботи, оплата за які йде на погашення заборгованості зі сплати аліментів.
Ще один, як показала практика, дієвий засіб впливу – публічний реєстр неплатників аліментів, який працює за посиланням erb.minjust.gov.ua і є відкритим для всіх. Поява там спонукала багатьох злісних неплатників сплатити борги власним дітям.

Які нові санкції запроваджує прийнятий парламентом другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває?
Загалом було прийнято 3 законопроекти, які зараз чекають підпису Президента. З моменту їх офіційного опублікування почнеться відлік місячного терміну до початку дії нових норм.
Це комплексні закони, покликані вирішити проблемні питання захисту економічних прав дітей. Вони передбачають багато змін. Зупинюся лише на ключових:
–       запроваджується система фінансових санкцій для тих батьків, які не сплачують аліменти своїй дитині більше року – від 20% до 50% від суми боргу,
–       передбачається притягнення до кримінальної відповідальності у вигляді ув’язнення на 2 роки для громадян, які злісно ухиляються від суспільно корисних робіт;
–       запроваджена заборона обіймати керівні посади на держслужбі при наявності боргів перед дітьми більше 6 місяців та звільнення чиновників, які мають заборгованість зі сплати аліментів більше 12 місяців;
–       передбачене звільнення дітей від обов’язку утримувати непрацездатних батьків, якщо ті не платили аліменти понад 3 роки;
–       вводиться автоматизований арешт коштів боржників;
–       посилюється відповідальність за невиконання рішень про встановлення побачення з дитиною та рішень про усунення перешкод у побаченні з дитиною.
Це ключові норми, які посилюють відповідальність неплатників.

Якою буде система мотивації батьків, які сумлінно виконують свої обов`язки?
Для тих батьків, які сумлінно виконують свої обов’язки, новий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває передбачає низку пільг і преференцій, зокрема:
–       спрощення порядку виїзду дитини за кордон з тим з батьків, який проживає окремо, але сумлінно виконує свої батьківські обов’язки;
–       право на відпустку без збереження заробітної плати для того з батьків, хто доглядає за важкохворою дитиною.
–       зарахування до трудового стажу періоду догляду за важкохворою дитиною.
–       пільги та преференції для батьків, які сумлінно виконують свій батьківський обов’язок, витрачають додаткові кошти на гуртки, навчання, спортивні та будь-які інші секції.
–       відміна оподаткування аліментів від батьків-нерезидентів;
–       особа, яка є добросовісним платником аліментів, отримує додаткові гарантії щодо контролю за витрачанням сплачених коштів;
–       добросовісний платник отримує додаткові гарантії реалізації свого права бачитися з малюком та брати участь у його вихованні.

Чи розповсюджується дія закону на боржників, які перебувають за кордоном?
Процедура визнання та виконання рішень українських судів на території інших держав передбачена Конвенцією про стягнення аліментів за кордоном. Вона набула чинності в Україні 9 жовтня 2006 року. Учасниками конвенції є понад 60 країн.
Окрім Конвенції, вдосконаленню механізму стягнення аліментів з осіб, які проживають за кордоном, посприяла ратифікація Україною у 2008 році Конвенції про визнання i виконання рішень щодо зобов’язань про утримання та у 2013 році – Конвенції про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інші форми сімейного утримання.
На підставі цих міжнародних договорів, незалежно від громадянства чи постійного місця проживання, особа може звернутися з проханням про визнання чи виконання рішення про стягнення аліментів.

Як отримати довідку про наявність заборгованості по аліментах?
Отримання довідки про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців, не є складною процедурою.
Для її отримання слід звернутися до місцевого відділу ДВС та написати заяву на ім’я начальника служби. Також ми передбачили можливість надіслати таку заяву поштою.
Довідка про наявність заборгованості з виплати аліментів видається протягом 10 днів та дійсна впродовж 1-го місяця.
Новий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває передбачає видачу довідки про наявність заборгованості зі сплати аліментів не тільки органом державної виконавчої служби, а й приватним виконавцем. Крім того скорочується строк розгляду заяви про видачу довідки. Після набранням чинності закону 8296 довідка видаватиметься на вимогу стягувача протягом трьох робочих днів.

Як стягнути заборгованість по аліментах з боржників, які перебувають на тимчасово непідконтрольній українській владі території?
Хочу нагадати усім українцям, що аліменти на дитину може бути стягнуто в порядку наказного або позовного провадження. Заява може бути подана за місцем проживання або реєстрації позивача без сплати судового збору.
Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу – з дня подання такої заяви. Далі стягувач подає заяву про примусове виконання рішення за місцем проживання чи роботи боржника або за місцем розміщення його майна.
Якщо боржник живе на тимчасово непідконтрольній території, необхідно звернутися до Головного територіального управління юстиції у Луганській області (м. Сєвєродонецьк, вул. Єгорова 22, каб.408 ) або до Головного територіального управління юстиції у Донецькій області (м. Краматорськ, вул. Ярослава Мудрого, 39/3).
У разі наявності в боржника майна чи будь-яких активів на підконтрольній території України на нього може бути накладено арешт і надалі здійснена примусова реалізація.

Смотрите также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_negative.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wacko.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cool.gif 
больше...
 
%d такие блоггеры, как: