НАВЧАННЯ — ОСНОВА РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНИХ НАВИЧОК

З початку озброєного конфлікта на території Луганської та Донецької областей інформаційний простір України зазнав значних змін і розширився. У засобах масової інформації з’явилась велика кількість статей та репортажів на тему війни на сході України, біженців, життя на окупованих територіях та багато іншого. Важливою складовою роботи журналіста стало висвітлення достовірних фактів та подій із зони АТО. Але, на жаль, не усі журналісти та блогери виявилися готовими до роботи за таких умов і нерідко допускають помилки.
Задля того щоб підвищити професіоналізм журналістів, блогерів та інших осіб, які беруть участь у висвітленні подій з зони конфлікту, з 23 по 25 квітня у місті Краматорськ Донецької області відбувся тренінг на тему «Основи журналістської діяльності в зоні АТО». Участь у тренінгу взяли не тільки журналісти, а й громадські діячі, активісти суспільних об’єднань та студенти, які є користувачами соціальних мереж. Даний тренінг був проведений за підтримкою консульства Німеччини, яке зараз знаходиться у Дніпропетровську, та Регіональним об’єднанням молоді.
Впродовж 3-х днів з учасниками тренінгу працювали досвідчені тренери з великим досвідом роботи в зоні АТО — Тім Златкін та Ірина Гамбарян. Слід зазначити, що тренери ділилися з учасниками та учасницями заходу не тільки теоретичною інформацією, а й приводили конкретні приклади з власного досвіду роботи. Тім працював журналістом та юристом і безпосередньо приймав участь у бойових діях в лавах ЗСУ. Ірина Гамбарян також працювала у гарячих точках, займалася громадською діяльністю та є журналістом. Саме тому отримана інформація була актуальною, важливою та необхідною для всіх учасників. Сам тренінг був поділений на такі тематичні блоки: безпека журналіста у зоні АТО, правові питання щодо діяльності ЗМІ у зоні конфлікту, загальна інформація про роботу журналіста тощо. Дуже важливим було те, що багато уваги тренери приділили саме питанню безпеки журналіста, який працює у зоні озброєного конфлікту. Спілкування з учасниками тренінгу було не одностороннім монологом, як на більшості семінарів чи лекцій, а мало форму живого обговорення з елементами групової творчої роботи.
За дні тренінгу учасники і учасниці встигли познайомитись та багато поспілкуватися. Серед них створилася дружня атмосфера, в котрій кожен мав право висловити свою думку на те чи інше питання. Всі уважно слухали Тіма Златкіна та Ірину Гамбарян, які в свою чергу не давали присутнім сумувати чи відволікатися.
Звісно, за ті три дні, що проходив тренінг, було неможливо опанувати професію журналіста в повному обсязі, але отримані знання були дуже важливими для тих, хто ще навчається професії.
Проведення подібних заходів є важливою складовою становлення та розвитку професійних навичок журналіста, який працює у зоні АТО, тому моя участь у тренінгу була важливим здобутком як для мене особисто, так і для редакції газети «Попаснянский Вестник» в цілому.
В. ЗАРУБА.13102831_1591446781168857_3256877861558817172_n 13124814_1591446784502190_2227904700234060093_n

Смотрите также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_negative.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wacko.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cool.gif 
больше...
 
%d такие блоггеры, как: