Освітяни обмінюються досвідом

Нещодавно педагоги Луганської області повернулися з Тернопільщини та Львівщини.
shulikДо цих областей наші освітяни завітали в рамках проекту, підписаного між нашими обласними державними адміністраціями. Делегація з 50 педагогів Луганщини на чолі з директором Департаменту освіти і науки Луганської ОДА Юрієм Стецюком впродовж місяця, з 21 жовтня по 18 листопада, жили та працювали в освітніх закладах Тернопільської та Львівської областей. Весь цей час вчителі ділилися своїм культурним та педагогічним досвідом, давали відкриті та спільні інтерактивні уроки з педагогами Львівських та Тернопільських шкіл. До складу делегації нашої області увійшли і вчителі шкіл Попаснянського району на чолі з заступником начальника відділу освіти Попаснянської РВЦА Валентиною Шулік. В обміні досвідом прийняли участь педагоги: вчитель початкових класів Врубівської ЗОШ Соловйова О.М., вчитель початкових класів Золотівської ЗОШ № 5 Солдатова О.А., вчитель англійської мови Попаснянської ЗОШ № 21 Єресько С.І. та вчитель української мови та літератури Попаснянської багатопрофільної гімназії № 25 Заіченко С.М.
— Діти з Львівщини і Тернопільщини з радістю та задоволенням сприймали наших вчителів. Деякі навіть висловлювали бажання назавжди обмінятись, — з усмішкою розповідає Валентина Шулік.
За її словами, в областях, де побували наші педагоги, дуже сильна позашкільна освіта. Дітей навчають видатні художники, роботи яких представлені не тільки в України, а й за кордоном. Вони є викладачами і надають можливість навчатися дітям. Також вона виділяє високий рівень освіти Львівської та Тернопільської областей. У навчальних закладах проводяться музейні уроки, які проводять висококваліфіковані педагоги. Такі уроки проводяться раз на півроку, але підготовка до них займає досить багато часу. Подібні музейні уроки проводяться не тільки в рамках проекту м. Львів, але й виходять за межі нашої країни. Багато освітніх установ мають статус гімназій, є досить багато спеціалізованих шкіл, які вивчають декілька іноземних мов.
— Ми побували в початковій школі повного дня під назвою «Джерельце» у м. Львів. Початкових класів у закладі чимало, а саме чотири паралелі на кожний клас, до того ж з поглибленим вивченням іноземної мови, починаючи з першого класу. Школа повного дня забезпечує перебування учнів у закладі впродовж усього дня. Це досить зручно для батьків. Діти увесь час зайняті, навчально-виховний процес враховує гурткові заняття, екскурсії, прогулянки на повітрі та інше, і так багато можна розповісти про кожний загальноосвітній заклад м. Львів, — говорить Валентина Василівна.
В рамках візиту була проведена робота з вирішення та опрацювання багатьох питань освіти зі спеціалістами Управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради та методистами навчально-методичного центру освіти м. Львів. Освіта міста відкрита до співпраці. Був підписаний меморандум про партнерство та співпрацю між Управлінням освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради та Попаснянської районної військово-цивільної адміністрації. Підписання даного меморандуму відкриває для освітян нашого району можливість подальшої співпраці, обміну педагогічним та культурним досвідом, оздоровлення дітей Попаснянського району тощо.
— Нас запрошували на свято Святого Миколая, Новорічні та Різдвяні свята. Якщо буде можливість, і наші діти виявлять бажання, ми обов’язково будемо працювати в цьому напрямку. Інформація стосовно запрошення буде оприлюднена на нараді директорів загальноосвітніх закладів району. В нас діє районна Програма з метою оздоровлення дітей, і діє вона з січня по грудень. Тобто в нас є можливість виділяти кошти на відпочинок та оздоровлення наших дітей на протязі року, — розповідає Валентина Василівна.
Також педагоги були учасниками науково-практичних конференцій, які проводяться з залученням іноземних партнерів, що проводять конференції з метою розвитку інформаційних технологій у закладах освіти, майстер-класів з питань розвитку інклюзивної освіти у ЛСЗШ «НАДІЯ», ХІІІ міжнародного фестивалю документального кіно про права людини, проекту започаткованого НМЦО м. Львів «Перлини Галицької корони», відвідали виставки, музеї, заходи та багато ін.
Педагоги Попаснянського району розповіли колегам Львівської та Тернопільської областей про те, як в умовах збройного конфлікту вдається виконувати свою роботу в прифронтових школах нашого району. Поспілкувавшись з нашими учителями, їхні колеги висловили бажання при можливості приїхати до нас та поділитися своїм досвідом. Тож чекаємо!
Спілкувався
В. ЗАРУБА

Смотрите также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_negative.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wacko.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cool.gif 
больше...
 
%d такие блоггеры, как: