Питання фінансування закладів освіти Попаснянщини пролунали з трибуни Верховної Ради

Фінансування закладів освіти в нашій країні здійснюється за рахунок коштів освітньої субвенції з державного бюджету. Розмір даної субвенції розраховується за кількістю учнів в освітніх закладах нашого ра-йону. Але з початку АТО значна кількість сімей Попаснянського району з дітьми покинули свої домівки, в зв’язку з чим учнів стало значно менше, і виникла суттєва проблема недофінансування закладів освіти. Нещодавно, 16 листопада, у Києві, в будівлі Верховної ради України, відбулись парламентські слухання на тему «Про стан та проблеми фінансування освіти і науки в Україні». У цих слуханнях прийняла участь і начальник відділу освіти Попаснянської районної військово-цивільної адміністрації Марина Донцова. По поверненню ми зустрілися з Мариною Анатоліївною та попросили розповісти про те, як проходили слухання, та які важливі, для нашого району, питання були підняті та розглянуті.doncova

— У слуханнях прийняли участь представники департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації, обласної профспілки працівників освіти Луганської області. Нами була озвучена низка питань, які необхідно врахувати при формуванні бюджету на 2017 рік. Це були питання, пов’язані саме з нашою територією, а саме соціального захисту працівників освіти, які працюють в населених пунктах близько до лінії розмежування і ведення бойових дій. Ми підіймали питання розробки окремого коефіцієнту нарахування заробітної плати вчителям, працюючим в зоні збройного конфлікту. Це необхідно для того, щоб ми мали змогу підвищити заробітну плату таким працівникам і тим самим стимулювати їх на подальшу роботу та залучати до роботи молодих спеціалістів. Також ми звернули увагу на необхідності взяти до уваги соціальну складову життя педагогів, а зокрема, комунальні витрати, та надати яку-небудь компенсацію. Ми наголосили на необхідності надання можливості вчителям додаткового відпочинку та оздоровлення.

Друге питання, яке підіймалося, це забезпечення закладів освіти матеріально-технічною базою. В нашому районі на сьогоднішній день матеріально-технічна база знаходиться на достатньому рівні. Ми створили чотири опорні школи, отримали під це додаткове державне фінансування, значну допомогу нам надають благодійні організації та фонди. Але все одно задля того, щоб вся система освіти функціонувала на достатньо високому рівні, нам необхідно залучати додаткові інформаційні технології, матеріали для патріотичного виховання, а саме нам необхідні твори з української літератури, посібники, наочність з навчальних предметів та наукова література тощо. Тому ми наголосили, що цей фактор необхідно враховувати при формуванні нового бюджету саме для наших територій. Велику увагу необхідно приділити розвитку позашкільної освіти. Тобто, потрібно фінансувати з державного бюджету не тільки загальноосвітні заклади, а й позашкільні заклади. Зараз фінансування таких закладів здійснюється з районного бюджету, і робимо ми це за остаточним принципом. Розвиток закладів позашкільної освіти можливий тільки за умови фінансування з державного бюджету, і для нас дуже важливо, щоб наші заклади саме розвивались, а не існували. Це в першу чергу необхідно для патріотичного виховання наших дітей, які виховуються в позашкільних закладах. В цьому році ми створили дитячу громадську організацію «Пролісок», яку з нового року плануємо зареєструвати. Ця організація буде залучати дітей різного віку з метою патріотичного виховання, естетичного розвитку, здобуття знань, поглибленого вивчення іноземних мов тощо. І це також потребує коштів.

Хочу підкреслити, що освіті приділяється дуже багато уваги на всіх рівнях. Верховна Рада, а саме Комітет з питань освіти і науки і особисто Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, яка теж була присутня на слуханнях, дуже уважно і пильно розглядали озвучені нами питання. Тому ми маємо надію на позитивні зрушення. Ми сподіваємось, що питання про зміну коефіцієнту нарахування заробітної плати нашим працівникам освіти буде вирішено позитивно. Це дозволить нам гідно оплачувати працю наших педагогів в непростий час, а також допоможе нам вийти із складної ситуації, яка пов’язана з дефіцитом нашого районного бюджету.
На сьогодні в нас вже є досягнення та плани на майбутнє. В наших школах вже функціонує інклюзивна освіта. Ми підписуємо меморандуми про співпрацю з іншими районами та областями нашої країни, що дає нам можливість обмінюватися досвідом та оздоровлювати наших дітей. В планах створити на базі наших шкіл заклад, який би спеціалізувався на поглибленому вивченні іноземних мов. Планується введення інтегрованого навчання в закладах освіти. Наприклад, при розгляданні історичного факту є можливість більш детального вивчення теми з точки зору таких предметів, як географія, економіка, біологія тощо. Це допоможе, водночас із вивченням матеріалу, розширити пізнання дітей у декількох напрямках. Ми безупинно йдемо вперед, не дивлячись на всі негаразди та проблеми. І дуже приємно, що у стінах Верховної Ради підтримують наші починання і розуміють наші потреби. Участь у парламентських слуханнях стала для мене дуже цінним досвідом. І головне, участь у цих слуханнях дала можливість зрозуміти, що ми, тобто наш район і область, не самі, нас підтримують і готові допомагати, а це дуже важливо.
Спілкувався В. ЗАРУБА

Смотрите также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_negative.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wacko.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cool.gif 
больше...
 
%d такие блоггеры, как: