Преса – проти пресу!

Національна асоціація українських медіа заявляє про готовність до усіх форм і методів боротьби за право на свободу преси, право на життя і розвиток місцевих друкованих ЗМІ в Україні!
Ми незгодні з нинішньою державною політикою щодо друкованих засобів масової інформації, яка призвела до дефіциту газетного паперу, безпрецедентного росту ціни на нього та майже повної залежності від монопольного становища російських виробників паперу в Україні, руйнування системи доставки газет, відсутності адресної фінансової державної підтримки реформованих друкованих засобів масової інформації місцевої сфери розповсюдження, а у підсумку – до невиконання найвищими державними органами влади законів України “Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів”, “Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні”, “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” та постійного значного здорожчання місцевих газет для читачів.
Постійний ріст тарифів «Укрпошти» на доставку газет, фактичний розвал самої системи поштового зв’язку в сільській місцевості, різке подорожчання газетного паперу, яке супроводжується його гострим дефіцитом, вже поставили українську пресу на грань виживання!
Вимагаємо від Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики та Ради з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова при Президенті України внести пропозицію щодо змін до Державного бюджету України і, врешті, виконати законодавчу норму про адресну фінансову підтримку реформованих друкованих видань – хоча б у розмірі втрат редакцій від подорожчання газетного паперу! Зважаючи на бездіяльність Кабінету Міністрів України в цьому питанні впродовж трьох років, сподіваємось на принципову позицію Верховної Ради та Президента України!
Вимагаємо від Кабінету Міністрів України, на п’ятий рік війни, вирішити питання із подоланням дефіциту газетного паперу, позбувшись монополії російських виробників і постачальників газетного паперу, а в перспективі кількох років – будівництва паперових комбінатів або переобладнання існуючих потужностей для виробництва достатньої кількості власного якісного недорогого газетного паперу!
Вимагаємо від Верховної Ради України поставити до порядку денного та підтримати законопроект № 7291 «Про мораторій на підняття тарифів на доставку україномовних друкованих видань на території України та періодичних регіональних і місцевих видань на підконтрольній Україні території Донецької і Луганської областей» та скасувати рішення про підвищення тарифів на доставку газет, затверджене наказом Міністерства інфраструктури без врахування громадського обговорення та наданих в його ході пропозицій!
Вимагаємо невідкладного державного втручання з метою недопущення колапсу «Укрпошти» — державного оператора поштового зв’язку України! Поруч із Державною програмою «Сільська медицина» має бути розроблена і впроваджена Державна програма «Сільська пошта»!
Вимагаємо притягнути до відповідальності посадових осіб органів державної влади, на яких законодавством покладено обов’язок здійснювати державну політику в сфері засобів масової інформації за бездіяльність та відсутність системних ефективних дій по захисту національного інформаційного простору!

Заяву прийнято загальними зборами Національної асоціації українських медіа 13 квітня 2018 року. Колективи більш ніж 100 місцевих газет оприлюднюють її на знак солідарності!
Національна асоціація українських медіа (НАУМ) – всеукраїнська мережа професійних засобів масової інформації, що об’єднує юридичні особи-суб’єкти інформаційної діяльності: редакції газет, телерадіокомпанії, видавництва. Національна асоціація українських медіа (НАУМ) об’єднує до 200 редакцій, з яких 100 є дійсними членами НАУМ, та консультує більшість редакцій місцевих ЗМІ, які (особливо на рівні районів) користуються найбільшою довірою жителів, формують більше 50% передплатного тиражу всієї преси країни.

https://drive.google.com/…/1eb0saS3rtD2STS7VjxsYTa9ApvhNhuT3

МИ ПРИЄДНУЄМОСЯ!
Відкрита заява колективу газети „Попаснянський вісник»
Шановні читачі!
Колектив нашої газети, як і більше 100 редакцій по всій Україні, ПІДТРИМУЄ Заяву Національної асоціації українських медіа (НАУМ), адже ситуація складається так, що під загрозу поставлено саме існування місцевої преси країни.
«Малій пресі» ніколи не жилося легко. В радянські часи і навіть за доби Незалежності вона була контрольована владою, на проблеми галузі не зважали, як не зважали і на читачів місцевих газет: „пересічних» або „маленьких» українців. І ось у 2016 році, нарешті, розпочалася реформа друкованих ЗМІ. їх звільнення від владного контролю. Здавалось би, у місцевих видань з’явився шанс на нове життя, нову якість, шанс на відновлення довіри громадян. Вже більше 300 редакцій місцевих газет України «оформили розлучення» із владними засновниками, створили нові суб’єкти господарювання, розпочали нове, вільне життя.
Наші надії і мрії стикаються із обставинами, які зводять нанівець плани на станов¬лення нової місцевої преси. Пре¬си, яка має найбільшу (найвищу) довіру серед читачів та, на сьогодні, найбільше передплатників в своєму районі, місті, ніж будь-яка загально¬національна газета.
В країні розвалюється система доставки періодичних видань. В усіх областях у сільській місцевості масово закриваються відділення поштового зв’язку, з’являються так звані пересувні відділення (автомобіль із поштовим працівником „на борту», який за мар¬шрутом об’їжджає села). Графіки цих маршрутів не витримуються, доставка преси здійснюється вкрай погано, подекуди один раз на тиждень. В деяких селах взагалі відсутні листо¬ноші — ніхто не хоче працювати на 0,5 або навіть на 0,25 мінімальної зарплати. В тих селах, де стаціонарні відділення зв’язку закриті, передплата на місцеві видання падає вдвічі, а то й втричі — люди відмовляються віддавати гроші за газети, які їм систематично не доставляють.
Можна сміливо заявити: вітчиз¬няна пошта важко „хвора», її термі¬ново потрібно виводити із «коми»!
На фоні колапсу доставки преси «Укрпошта» стрімко піднімає свої та¬рифи. Впродовж останніх 10 років поштові послуги із доставки періо¬дичних видань зросли ВДЕВ’ЯТЕРО (!!!) — при постійному погіршенні якості доставки. А 12 квітня Міністерство інфраструктури, у підпорядкуванні якого «Укрпошта», із 1 липня ц.р. затвердило нові, підвищені майже на 25% тарифи на приймання та доставку періодичних видань за передплатою. Мало того, анонсовано, що і з і січня наступного року планується ще одне, наступне підвищення — ще на 19,2%… При цьому „Укрпошта», яка є державним монополістом з доставки місцевих газет, ніколи не оприлюд¬нювала розрахунків складових со¬бівартості своїх тарифів, тобто, вони є абсолютно непрозорими.
Зовнішні проблеми місцевої газети стали ще й геополітичними. Починаючи із грудня минулого року в країні почав безпрецедентно стрімко дорожчати газетний папір. Із початку 2018 р. ріст ціни на нього вже склав від 35 до 45 відсотків. Ситуація ускладнюється й тим, що …альтернативи немає — майже увесь газетний папір в Україні
— російський, ринок монополізовано. Ще є трохи білоруського, польського… Але жодного кілограму українського!!! Україна колись виробляла власний газетний папір. Але наразі усі паперові комбінати перепрофільовано і цей стратегічний товар наразі в Україні взагалі не виробляється…
За усі роки незалежності, особливо
— за 4 роки війни — владою країни НЕ ЗРОБЛЕНО НІЧОГО, щоб хоча б трохи зменшити „паперову» залежність від країни-агресора…
Вдумайтеся: якщо Росія заборо¬нить продаж газетного паперу в Україну, УСІ НАШІ ГАЗЕТИ ВІДРАЗУ ПРИПИНЯТЬ ІСНУВАННЯ!!!
Без ніякого перебільшення: це — питання державної ваги й інформа¬ційної безпеки!
МИ, колектив газети «Попаснянський вісник» разом із своїми колегами-журналістами по всій Україні, ЗАЯВЛЯЄ¬МО ПРО СВОЮ НЕЗГОДУ із нинішньою державною політикою щодо друкованих засобів масової інформації, а точніше — незгоду із повною відсутністю політики розвитку преси!
Якщо ситуація не стабілізується, ми, як і більшість видань країни, будемо змушені зменшувати обсяг газети, інак¬ше редакція не витримає непосильного додаткового фінансового тягара…
До відома читачів!
Цього тижня подібні заяви на¬друкують майже дві сотні місцевих газет України. Примірники цих газет будуть направлені в усі цент¬ральні органи влади країни.
Ми боротимемося! Ми не дамо знищити місцеву пресу!
Колектив редакції газети «Попаснянський вісник»

Смотрите также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_negative.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wacko.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cool.gif 
больше...
 
%d такие блоггеры, как: