Професійне навчання збільшує гарантії працевлаштування безробітних

Ви бажаєте працевлаштуватися, але маєте професію чи спеціальність, яка не відповідає потребі ринку праці? Не засмучуйтесь! Зверніться до міського чи районного центру зайнятості, де Вам допоможуть отримати нову професію або компетенцію, навчать, як підготувати бізнес-план, щоб відкрити власну справу.

Основними видами професійного навчання безробітних є підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних. Навчання організовується на замовлення роботодавців або для самозайнятості, впровадження підприємницької діяльності.

Фінансування профнавчання безробітних, а також пов’язаних із ним витрат на проживання іногородніх слухачів і проїзд до місця навчання та у зворотному напрямку здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Кількість професій, спеціальностей, курсів та напрямків, за якими навчаються безробітні в Луганській області, постійно збільшується. Так, якщо у 2016 році їх було 98, то у 2017 – вже 112. Найбільшим попитом на ринку праці користуються професії «Електрогазозварник», «Продавець продовольчих товарів», «Продавець непродовольчих товарів», «Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва».

Щорічно проводиться відбір навчальних закладів для організації профнавчання безробітних, який дозволяє залучати до співпраці вищі, професійно-технічні навчальні заклади з найкращою матеріальною базою та висококваліфікованим викладацьким складом, що мають ліцензії щодо надання освітніх послуг, дозволяючи після закінчення навчання видавати документи державного зразка. Багаторічне співробітництво зв’язує Луганську службу зайнятості зі Східноукраїнським національним університетом імені Володимира Даля, ДНЗ «Сєвєродонецьке вище професійне училище» та «Сєвєродонецький професійний ліцей», Новопсковським професійним аграрним ліцеєм, Попаснянський професійний ліцей залізничного транспорту, ВП «Луганський державний обласний навчальний центр підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації кадрів АПК Луганського національного аграрного університету» тощо.

Деякі клієнти служби зайнятості мають сумніви, чи зможуть знов сісти «за парту» засвоювати навчальний матеріал у 30, 40 чи 50 років. Наша порада: «Скажіть «Ні» невпевненості та ваганням!» Знання не піддаються інфляції. Пріоритет при навчанні безробітних належить центрам професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості (далі – ЦПТО ДСЗ), яких на сьогодні в Україні налічується – 11. Основні переваги ЦПТО ДСЗ у зрівнянні з іншими закладами освіти – стислі терміни навчання; врахування при організації навчального процесу особливостей дорослого населення; сучасна матеріальна база; тісна співпраця з роботодавцями; використання інтерактивних методів навчання. ДНЗ «Луганський центр ПТО ДСЗ» має  ліцензії з надання освітніх послуг за професіями «Маляр», «Муляр», «Офісний службовець (бухгалтерія)», «Контролер-касир», «Продавець продовольчих товарів», «Продавець непродовольчих товарів», «Штукатур», «Електрогазозварник» та проводить різні курси цільового призначення. Протягом 2017 року за договорами з Луганським ЦПТО ДСЗ проходили навчання 2087 безробітних, у тому числі 218 осіб за ліцензованими професіями.

Оновити набуті в минулому знання, вміння та навички, скоріше адаптуватися на конкретному робочому місці дозволяє стажування, яке можливо пройти безпосередньо на підприємстві, в організації (установі) за направленням служби зайнятості.

Досвід показує, що професійне навчання збільшує можливості безробітних громадян в пошуку оплачуваної роботи, розширяє їх конкурентоспроможність на ринку праці за допомогою підвищення зростання професійної майстерності та мобільності. За минулий рік рівень працевлаштування безробітних після закінчення навчання по області склав 95,8%.

Якщо Ви не маєте роботи, ласкаво просимо до центрів зайнятості області, які відкриють Вам двері до отримання нових професій та навичок.

 

Заступник начальника відділу організації

профнавчання Луганського обласного

центру зайнятості                                                                         О.В. Кладова

Смотрите также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_negative.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wacko.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cool.gif 
больше...
 
%d такие блоггеры, как: