Що можна провозити через лінію зіткнення

На жаль, зараз не всі внутрішньо переміщені особи та інші громадяни, які хочуть потрапити до непідконтрольних територій чи виїхати звідти, знають, що можна перевозити через лінію зіткнення. Для того щоб не виникало суперечних ситуацій щодо цього на контрольно-пропускних пунктах, існують положення Тимчасового порядку.

Відповідно до Тимчасового порядку здійснення контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів і вантажів вздовж лінії зіткнення у межах Донецької та Луганської областей, в’їзд на неконтрольовану територію та виїзд з неї здійснюються за умови пред’явлення паспортних документів та спеціального дозволу. В Старобільську такий дозвіл (перепустку) можна отримати, написавши заяву в Координаційній групі сектору “А”, або надіслати заяву на дозвіл в електронному вигляді на сайті urp.ssu.gov.ua. На підставі отриманого дозволу дані про особу вносяться до електронного реєстру (про перетин фізичними особами лінії зіткнення).
Особисті речі
Особа, яка отримала дозвіл на перетин лінії зіткнення, має право перевозити з собою особисті речі, на які не поширюється дія Тимчасового порядку. До речі, наразі на території Луганської області лише один діючий контрольний пункт в’їзду-виїзду – КПВВ «Станиця Луганська».
Отже, дія Тимчасового порядку не поширюється на товари, що переміщуються до тимчасово неконтрольованих територій громадянами у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі через КПП для особистих потреб, не пов’язаних із здійсненням підприємницької діяльності. Це:
1) особисті речі (на 1 особу):
— товари особистої гігієни та косметичні засоби у кількості, що забезпечує потреби однієї особи на період поїздки;shho-mozhna-provoziti2
— одяг, білизна, взуття, призначені виключно для власного користування і мають ознаки таких, що були у користуванні;
— особисті прикраси (у тому числі з дорогоцінних металів та каміння), що мають ознаки таких, що були в користуванні;
— 1 фотоапарат, 1 кіно-, відеокамера разом з обґрунтованою кількістю додаткового приладдя;
— не більше 2-х переносних музичних інструментів;
— 1 переносний звуковідтворювальний пристрій (у тому числі магнітофон, диктофон, програвач компакт-дисків тощо) з обґрунтованою кількістю плівок, платівок, дисків;
— 1 переносний радіоприймач;
— не більше 2-х мобільних телефонів, пейджери;
— 1 переносний телевізор;
— переносні персональні комп’ютери (не більше 2-х), обладнання та приладдя до них; флеш-карти (не більше 3-х);
— калькулятори, електронні книжки (не більше 2-х);
— індивідуальні медичні вироби для забезпечення життєдіяльності людини з ознаками таких, що були в користуванні;
— дитячі коляски у кількості, що відповідає кількості дітей, які перетинають кордон разом із громадянином (у разі відсутності дітей — не більше 1-ї);
— 1 інвалідна коляска (на 1 інваліда);
— лікарські засоби, не більше 5-ти упаковок кожного найменування на 1 особу (крім лікарських засобів, що містять наркотичні чи психотропні речовини);
— годинники (не більше 2-х);
— 0,5 л туалетної води та/або 100 г парфумів;
— спортивне спорядження (велосипед, вудка, комплект лиж, комплект тенісних ракеток, комплект спорядження для гольфу, інше), призначене для використання 1 особою;
2) товари (за винятком підакцизних), сумарна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 грн та сумарна вага яких не перевищує 50 кг на 1 особу;
3) харчові продукти для власного споживання, вартість яких не перевищує еквівалент 5000 грн та сумарна вага яких не перевищує 50 кг на 1 особу;
4) алкогольні напої та тютюнові вироби в ручній поклажі у кількостях на 1 особу (для громадян, які досягли 18-річного віку):
— 200 сигарет/50 сигар/250 г тютюну, або ці вироби в наборі (не більше 250 г);
— 5 л пива, 2 л вина, 1 л міцних напоїв (із вмістом спирту більше 22%).
Багаж, що перевищує наведені вище норми, визнається вантажем (товаром), та його переміщення здійснюється згідно визначених процедур.
Товари, заборонені для переміщення до/з неконтрольованої території
Громадяни мають право ввезти або вивезти вантаж (товар), заповнивши відповідну заяву. Товарами гуманітарної допомоги будуть вважатися продукти харчування, одяг, взуття, ліки тощо, на які такий дозвіл не потрібен. До переліку заборонених товарів входять:
— спирт етиловий,
— бензини спеціальні, інші нафтопродукти,
— гас,

— паливо пічне побутове, паливо рідке (мазут),
— газ природний,
— будь-яке моторне паливо,
— моторні транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше,
— автомобілі легкові та інші моторні транспортні засоби, призначені для перевезення людей або вантажів,
— кузови (включаючи кабіни) для моторних транспортних засобів,
— мотоцикли (включаючи мопеди) та велосипеди з двигуном внутрішнього згоряння,
— причепи та напівпричепи для тимчасового проживання у кемпінгах (крім тих, що складаються),
— зброя бойова,
— револьвери, пістолети,
— інша вогнепальна зброя та засоби, що використовують заряд вибухової речовини,
— інша зброя (пружини, пневматичні чи газові рушниці та пістолети, кийки),
— бомби, гранати, торпеди, міни, ракети та аналогічне озброєння, їх частини; інші боєприпаси,
— мечі, шпаги, шаблі, палаші, рапіри, багнети, списи та інша холодна зброя.
Такі товари, як пиво, вино, вермути, продукти із вмістом спирту, тютюнові вироби, сигарети також заборонено провозити у вигляді товарів (лише в якості ручної поклажі у визначених на 1 особу кількостях). Інші товари, обіг яких заборонено/обмежено чинним законодавством України, також є забороненими для ввозу/вивозу.
Власні ж речі з ознаками користування, призначені для облаштування помешкання (меблі, посуд, кухонне приладдя, постіль, книги, зошити, канцелярське приладдя, килими, картини, освітлювальні прилади, інструменти, дитячі іграшки) можуть бути лише вивезеними із тимчасово непідконтрольних територій (їх ввіз на ці території заборонено).
К. Коверга

Коли можна отримати рішення про дозвіл

Після отримання та реєстрації заяви документи передаються для перевірки та прийняття рішення відповідним органам. Прийняття рішення про видачу перепусток оформлюється протоколом, який підписується членами координаційної групи. Згідно спрощеного порядку дозвіл на перетин лінії зіткнення має бути наданий протягом 10 днів. В екстрених ситуаціях (смерть або хвороба родичів за наявності підтверджуючих документів) документи подаються безпосередньо на блокпосту, за усним або письмовим дозволом начальника Координаційної групи дозвіл на перетин дається протягом доби.
Після того, як вам повідомили про прийняте рішення, при перетині лінії розмежування від вас буде потрібно лише пред’явити документи, що засвідчують особу. Вся інша інформація вже буде внесена в електронний реєстр.

Важливо:

база даних завантажується на КПВВ «вручну», тому після того, як Вам прийшло повідомлення про надання дозволу, потрібен час для того, щоб його номер потрапив безпосередньо на КПВВ. Зазвичай на це йде від 2 днів до тижня.

Причини для дозволу

Дозвіл можуть отримати громадяни, які мають вагомі для цього причини. Вони можуть бути різними і вимагають документального підтвердження:
— фактичне місце проживання (потрібна копія сторінки паспорта з зазначенням прописки);
— відвідування близьких родичів чи членів сім’ї (потрібні копії свідоцтва про народження, про одруження та ін.);
— відвідування місць поховання рідних і близьких (необхідно додати копію документа, що підтверджує місце поховання);
— для контролю і підтримки нерухомості на контрольованій/неконтрольованій території (потрібна копія документа про право володіння – договір про купівлю-продаж, дарування тощо);
— у зв’язку з навчанням (треба додати довідку з місця навчання, копію студентського квитка);
— проходження курсу лікування (потрібна довідка медустанови);
— необхідність в участі в місіях, присвячених забезпеченню національних інтересів України у мирному врегулюванні або гуманітарних питань;
— поїздки, пов’язані з трудовою або науковою діяльністю, культурної або релігійної мети (необхідно офіційний лист з місця роботи або іншого органу);
— поїздки, пов’язані з оздоровленням (потрібен офіційний документ з відповідного закладу);
— поїздки для супроводження дитини до загальноосвітнього чи дошкільного закладу (потрібен офіційний документ з відповідного закладу).

Якщо відмовили у дозволі

Відмовити можуть у трьох випадках:
— коли людина підозрюється у вчиненні кримінального діяння;
— якщо паспортні документи зіпсовані, підроблені або належать іншій людині;
— якщо є інформація про сприяння людиною скоєння правопорушення або уникнення інших осіб від відповідальності.
У разі відмови необхідно вимагати відповідь, яку протягом 20 днів після надіслання документів людині надсилають через електронну або звичайну пошту. Там повинно бути зазначено номер заявки на видачу дозволу, номер рішення про відмову, дата його прийняття та прізвище, ім’я, по батькові посадової особи, відповідальної за таке рішення. За допомогою цього документа рішення можна оскаржити в суді.

Дозвіл на авто

Перепустка для авто не потрібна. Досить техпаспорту, що підтверджує право власності на авто (або нотаріально завіреної довіреності). Паперові перепустки на транспортні засоби, які були видані раніше, будуть діяти, поки не закінчиться їх термін дії, вказаний у перепустці.

 

Смотрите также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_negative.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wacko.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cool.gif 
больше...
 
%d такие блоггеры, как: