Шукаємо вихід разом

В повсякденному житті ВПО зустрічаються різноманітні складні ситуації. Розглянемо приклади деяких.

Ситуація 1: Родина переселенців має депозит «Скарбничка» в Приватбанку

Сім’я переселенців має певні заощадження, що зберігаються на рахунку «Скарбничка» в Приватбанку. Разом із тим, аби отримувати адресну допомогу, внутрішньо переміщені особи не повинні мати депозит, розмір якого встановлюється законодавством. Чи вважаються гроші цієї родини депозитом?
Спершу слід розібратись, що є депозитом. Банківське законодавство говорить, що «вклад (депозит) — це кошти в готівковій або в безготівковій формі, у валюті України або в іноземній валюті, які розміщені клієнтами на їх іменних рахунках у банку на договірних засадах на визначений строк зберігання або без зазначення такого строку й підлягають виплаті вкладнику відповідно до законодавства України та умов договору».
Якщо ця родина має підписаний договір із банком про перерахування певних сум на депозитний рахунок у банку для тимчасового зберігання, то їх рахунок «Скарбничка» є депозитом. Якщо сума коштів на цьому рахунку перевищує 14 500 гривень (10 — кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб із травня по листопад 2016 року), то сім’я втрачає право на адресну допомогу.

Ситуація 2: Втрачено паспорт і довідку про взяття на облік

Особа мала довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (далі — довідка ВПО) з 2014 року. На початку липня 2016 року паспорт і довідка були втрачені. При зверненні щодо відновлення паспорта у зв’язку із його втратою, міграційна служба попросила надати довідку ВПО. Особа звернулась до управління соціального захисту населення (далі — УСЗН) за дублікатом довідки. Чи має УСЗН право надати дублікат без паспорта?
Відповідно до ЗУ «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 р. № 1706 – VII та пункту 10 постанови КМУ «Про облік внутрішньо переміщених осіб» від 01.10.2014 р. № 509 замість втраченої довідки ВПО має право безоплатно отримати дублікат. Така видача дублікату довідки здійснюється на підставі особистої заяви особи, яка втратила довідку. Однак для встановлення особи УСЗН повинно перевірити паспорт, який така особа також втратила. Таким чином, видати дублікат довідки ВПО в даному випадку неможливо.
Такій особі слід рекомендувати їхати до територіального підрозділу Державної міграційної служби (далі — ДМС) за місцем своєї реєстрації, пройти процедуру ідентифікації особи, підтвердити громадянство України та отримати паспорт. Адресу територіального підрозділу можна дізнатися, зателефонувавши на гарячу лінію ДМС, номер якої наведений на сайті ДМС. Після того як паспорт буде відновлено, слід повернутися до теперішнього місця проживання та отримати дублікат довідки ВПО.

Ситуація 3: Робота за кордоном і втрачені документи переселенця

Особа була зареєстрована в Криму, однак протягом останніх трьох років працювала у Швеції, де і втратила документи, що посвідчують її особу. Консульство України у Швеції надало довідку про особу чоловіка, з якою він повернувся до України. Наразі чоловік бажає відновити свій паспорт і довідку та продовжити працювати за кордоном. Він звернувся до місцевого УСЗН з проханням допомогти зібрати документи для відновлення паспорту та видати довідку ВПО. Як діяти УСЗН у цьому випадку?
Вищезгаданим ЗУ «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб» передбачено, що під час подання заяви на отримання довідки ВПО особа пред’являє оригінал документу, який підтверджує її особу. Оскільки паспорт відсутній (втрачений), УСЗН не має права надати довідку ВПО. Такий чоловік має спершу пройти процедуру встановлення особи у визначеному законодавством порядку. Зокрема він має звернутися до територіального підрозділу ДМС, який обслуговує мешканців Криму, та відновити втрачений паспорт. Після чого, у разі бажання та за умови постійного місця проживання у Львові, чоловік має право звернутися за довідкою ВПО.
Варто зазначити, що законодавством України передбачено, що посадові особи повинні діяти тільки в межах своїх повноважень. До прав, повноважень та обов’язків УСЗН збирання документів для відновлення паспорту, підтвердження особи та її громадянства не відноситься. Чоловік має зробити це самостійно.

Смотрите также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_negative.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wacko.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cool.gif 
больше...