СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ – ДЕМОБІЛІЗОВАНИМ УЧАСНИКАМ АТО

Головна мета діяльності служби зайнятості — щоб кожен українець мав достойну роботу із гідною заробітною платою. А кожен роботодавець був забезпечений кваліфікованими кадрами, які самовіддано працюють на розвиток країни.

Не чекаючи відповідних законодавчих змін, служба зайнятості вже реформується і покращує свої сервіси. Зокрема, освоюємо нові сучасні технології,             а саме — відеорезюме, відеопрезентація вакансії, он-лайн співбесіда, комунікація із безробітними через соціальні мережі. На сьогодні спеціалістами центру зайнятості вже записані 45 відеорезюме безробітних за різноманітними професіями: електрогазозварник, машиніст крану,  контролер водопровідного господарства, швачка, штукатур, землевпорядник, касир у банку, монтажник з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій, продавець продовольчих товарів та ін. Роботодавці вже змогли скористатись пошуком працівників через перегляд банку відеорезюме. За допомогою цієї послуги знайшли роботу 5 безробітних.

Окрема увага служби зайнятості приділена працевлаштуванню демобілізованих учасників АТО. Це та категорія людей, яка потребує особливої уваги з точки зору адаптації до умов мирного життя та інтеграції на ринку праці. 30 серпня 2016 року вступають в дію зміни до статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення. Законом встановлюються додаткові гарантії при працевлаштуванні з урахуванням 5% квоти робочих місць для учасників антитерористичної операції на підприємствах, де працює понад                     20 працівників.

Для працедавців, які створюють нові робочі місця і приймають безробітних з числа учасників антитерористичної операції, з’явилась можливість отримати компенсацію зі сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ).

До підписання вищезазначеного Закону права на компенсаційні витрати у разі працевлаштування учасників АТО, мали виключно суб’єкти малого підприємництва, що вели діяльність у приоритетних видах економічної діяльності та створювали для безробітних нові робочі місця. Тепер                              на відшкодування  ЄСВ можуть розраховувати підприємства та приватні підприємці, які не мають заборгованості зі сплати страхових внесків,                            не є банкрутами і проти них не порушена справа про банкрутство. Компенсація виплачується упродовж 12 місяців з дня працевлаштування безробітного, при цьому термін забезпечення його роботою повинен бути не меншим, як два роки. Новаціями передбачено, що роботодавцю протягом року щомісяця компенсуватимуться фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування,  за направленням державної служби зайнятості, на нове робоче місце. Закон стосується учасників бойових дій, які брали участь в АТО та які перебувають на обліку в державних центрах зайнятості.

Цей Закон дає додаткові гарантії у працевлаштуванні учасників АТО і ми прогнозуємо, що ці зміни дадуть нам додаткові важелі для пришвидшення пошуку роботи демобілізованим військовослужбовцям.

У разі звернення до служби зайнятості вчорашнім воїнам надаються інформаційні, консультаційні та профорієнтаційні послуги з метою сприяння                в пошуку роботи, в тому числі допомога в започаткуванні власної справи, залучення до оплачуваних громадських та тимчасових робіт. Для бажаючих розглядається можливість професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, видача ваучерів для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці.

Відвідувачів ознайомлюють з ситуацією на ринку праці та актуальними вакансіями, допомагають скласти резюме, вчать спілкуватися з роботодавцями, пропонують пройти профдіагностичне тестування та відвідати заходи служби зайнятості, до яких залучаються представники органів влади, волонтерських та громадських організацій.

Реєстрація в службі зайнятості проводиться незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування. Тобто, можна реєструватись там, де зручно. У центрах зайнятості існує єдина база вакансій по всій Україні. Усі вакансії –  у вільному доступі.

Служба зайнятості — це сервісна установа, яка виконує вкрай важливу соціальну функцію, допомагаючи людям. Ми завжди відкриті для співпраці.

 Л.М.Плаунова, директор Попаснянського районного центру зайнятості

 

Смотрите также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_negative.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wacko.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cool.gif 
больше...
 
%d такие блоггеры, как: