Спеціалісти роз’яснюють

На адресу Попаснянської міської ради надійшло колективне звернення громадян, яке не відповідає вимогам Закону України «Про звернення громадян», але не дивлячись на це, міська рада вважає за необхідне надати відповідь на нього у засобах масової інформації.

Звернення стосується сплати податку на нерухоме майно, в якому було поставлено два питання:
1. Будут ли городские власти заниматься проблемой всех жителей города в решении вопроса об увеличении необлагаемой площади на недвижимое имущество?
2. Будет ли взыматься налог с гаражей, сараев, уборных, погребов, бань?
В межах повноважень виконком міської ради роз’яснює наступне.
Відповідно до вимог Податкового кодексу України, податок сплачується за об’єкти житлової та нежитлової нерухомості.
Платниками податку на нерухомість є її власники. Такими власниками можуть бути фізичні та юридичні особи.
Оподатковується як житлова нерухомість (квартира, будинок), так і нежитлова нерухомість (гаражі, майстерні, господарські будівлі — сараї, хліви, літні кухні, вбиральні, погреби тощо).
Наприклад, якщо у фізичної особи у власності є будинок та погреб, податок сплачується з обох об’єктів: з будинку – за ставкою, встановленою місцевою радою для житлової нерухомості; погребу – за ставкою для нежитлової нерухомості.
База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи — платника податку, зменшується:
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості — на 60 кв. метрів;
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості — на 120 кв. метрів;
в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), — на 180 кв. метрів.
Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Важливо! В редакції Податкового кодексу України, яка була чинною до 24.12.2015 р., стаття 266.4.1 надавала повноваження органам місцевого самоврядування збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування. Але Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» було внесено зміни до Податкового кодексу України, та виключено таке повноваження органів місцевого самоврядування. Тобто, сільським, селищним та міським радам заборонено збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування.

Ставка податку на нерухомість не залежить від того, хто є платником податку, та яка нерухомість оподатковується — житлова чи нежитлова. Оскільки податок на нерухомість є місцевим податком згідно з пп. 10.1.1 ПКУ, то і ставка встановлюється за рішенням сільської, селищної або міської ради. Податковий Кодекс встановлює лише граничний розмір, вище якого ставку не можна встановлювати — не більше 3% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. м бази оподаткування.
Попаснянською міською радою ставка податку для об’єктів житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичних та юридичних осіб, встановлена лише на рівні 1%; нежитлової нерухомості – 0,5%.
Виконавчий комітет міської ради

Смотрите также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_negative.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wacko.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cool.gif 
больше...