Створення нових робочих місць — це реальність!

Розпочато конкурс ПРООН на здобуття грантів для започаткування, відновлення або розвитку підприємницької діяльності

Програма розвитку ООН запрошує внутрішньо переміщених осіб, які проживають в Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Одеській, Полтавській, Харківській, Луганській, Донецькій областях, місті Києві та місцеве населення Донецької та Луганської областей (з підконтрольних Уряду України територій) взяти участь у конкурсі на здобуття грантів для започаткування, відновлення або розвитку підприємницької діяльності.
Мета конкурсу — поліпшити життя внутрішньо переміщених осіб та місцевого населення Донецької та Луганської областей шляхом підтримки підприємницької діяльності та малого бізнесу.
Конкурс грантів для підприємницької діяльності адмініструє благодійний фонд «Творчий центр ТЦК».
Грантова підтримка надається на започаткування та/чи відновлення, розширення підприємницької діяльності та малого бізнесу.
Кошти гранту можуть бути використані, зокрема, на такі види діяльності в межах реалізації бізнес-планів:
• купівля нового обладнання та/або інструментів для виробництва товарів (надання послуг);
• оренда нежитлових приміщень для здійснення бізнес діяльності до 2 місяців (на період використання коштів гранту);
• виплату заробітної плати персоналу до 2 місяців;
• забезпечення ресурсами для виробництва товарів та надання послуг;
• купівлю франшизи за договором комерційної концесії (франчайзингу) з відповідним обладнанням.
Цей перелік не є вичерпним.
Неприйнятними є витрати коштів гранту пов’язані з:
• підготовкою бізнес-плану для участі в конкурсі;
• сплатою боргів;
• відшкодуванням витрат, пов’язаних із коливанням валютного курсу;
• міжнародними відрядженнями;
• купівлею/орендою житлового приміщення;
• купівлею нежитлової нерухомості;
• купівлею речей особистого вжитку;
• купівлею б/у обладнання, в т.ч. б/у автомобілей та інших транспортних засобів;
• сплатою податків та обов’язкових внесків;
• участю у тренінгах чи навчанні.
Гранти не надаватимуться на реалізацію бізнес-планів, пов’язаних з роздрібною чи оптовою торгівлею в магазинах чи поза магазинами, у тому числі торгівлею у мережі Інтернет.
Максимальний розмір гранту на реалізацію одного бізнес – проекту становить:
— до 200 000 грн – за умови створення не менше 4-х робочих місць;
— до 150 000 грн – не менше 3-х робочих місць;
— до 100 000 грн – не менше 2-х робочих місць;
— до 50 000 грн буде виділено для підприємців, що створюватимуть щонайменше 1 робоче місце (під одним робочим місцем розуміється у даному випадку власне сам підприємець).
Внесок грантера — не менше 25% вартості проекту. Внесок може бути зроблений в грошовій або іншій формі, наприклад, безоплатною працею, наданням обладнання, приміщення тощо.
Не можуть претендувати на перемогу і відповідно право отримати грант особи, які вже отримували гранти від ПРООН або інших донорів/грантових програм у 2015-2016 роках.
Не можуть претендувати на грант особи, в основі бізнес-планів яких лежить оптова та роздрібна торгівля. Також не можуть претендувати на отримання гранту учасники конкурсу, які перебувають між собою у родинних зв’язках (наприклад, учасником конкурсу є одночасно чоловік та дружина, або батько і донька). У такому разі грант може бути надано лише одному члену родини.
Для участі у конкурсі бажаючі повинні:
• заповнити он-лайн заявку;
• надати копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду;
• надати чинну довідку про статус ВПО або копію паспорта з зазначенням реєстрації постійного місця проживання для місцевих жителів Донецької та Луганської областей.
Подання заявок – виключно через он-лайн систему за посиланням www.grant.ccc-tck.org.ua.
Кінцевий термін подання заявок до 12:00 (за київським часом) 15 серпня 2016 року. Заявки, які надійшли пізніше встановленого терміну, будуть відхилятися автоматично.
Заявка заповнюється і подається українською або російською мовою.
Повна інформація щодо умов конкурсу розміщена на сайті Попаснянської районної державної адміністрації у розділі «Новини».
Де отримати додаткову інформацію?
Особи-пошукачі можуть звертатися до Творчого центру ТЦК за додатковою інформацією або запитаннями з метою уточнення умов конкурсу, процедури подачі заявки, надіславши відповідний лист електронною поштою на адресу info@ccc.kiev.ua, або зателефонувавши за телефоном (800) 406-411 (до 12 серпня 2016 року). Після узагальнень всіх отриманих запитань усі відповіді будуть оприлюднені на сайті та на сторінці в соціальній мережі Facebook.
Крім того, в кожній області будуть проведені інформаційні заходи щодо роз’яснення умов конкурсу (графік інформаційних заходів буде розміщено на веб-сайті Творчого центру ТЦК www.ccc-tck.org.ua).
Детальна інформація про конкурс міститься в Конкурсній документації, яку можна завантажити за посиланням http://www.ccc-tck.org.ua/storage/grant/grant_call_docum.zip.
Оголошення про початок конкурсу розміщено за посиланнями:
http://www.ua.undp.org/content/ukraine/uk/home/presscenter/articles/2016/07/19/-/
http://www.ccc-tck.org.ua/active/10.

У Попаснянському районі подібна Програма ООН функціонує з 2014 року. Щоб дізнатися детальніше про те, як працює Програма, і хто отримав грант, ми зустрілися з начальником Управління економічного розвитку і торгівлі РВЦА Людмилою Ніколенко.

— Програмою розвитку ООН в Україні у квітні 2014 року було розпочато прийом заявок від місцевих органів влади, підприємств, організацій та установ державної чи приватної форми власності, фізичних осіб — підприємців, громадських організацій щодо створення робочих місць для внутрішньо переміщених осіб в Україні, а також для місцевого населення Донецької та Луганської областей.
Пропозиції стосувалися створення як тимчасових, так і постійних робочих місць для переміщених осіб в усіх областях України, а також для місцевого населення у Донецькій та Луганській областях. До подачі заявок запрошувалися ініціативи зі створення дистанційних робочих місць (тимчасових чи постійних) для тих осіб, які мешкають в місцях компактного проживання, віддалених від населених пунктів або від роботодавця.
Попаснянською районною державною адміністрацією була проведена робота щодо інформування підприємств, організацій та установ державної чи приватної форми власності, фізичних осіб — підприємців, громадських організацій. Рішення щодо участі у зазначеній програмі прийняли Попаснянське комунальне підприємство «СКП», Управління з експлуатації західної фільтрувальної станції обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськ-вода», приватне підприємство «Елітжитлком», фізична особа – підприємець Бур’ян О.І. В рамках проекту ЄС ПРООН суб’єктами господарювання району були подані заявки на створення нових (44) робочих місць для ВПО та місцевого населення.
З метою співпраці з Програмою розвитку ООН з питань організації зайнятості внутрішньо переміщених осіб в Україні, а також місцевого населення у громадах Донецької та Луганської областей підприємствами були надані попередні пропозиції.
Подана інформація повинна була відповідати вимогам ПРООН, надані розрахунки вартості одного робочого місця по кожному виду робіт повинні були чітко охарактеризувати сферу діяльності та перелік необхідного обладнання і устаткування для організації робочого місця. Однією з умов програми було співфінансування (33% — роботодавець, 67% — надавалось проектом на період не менше 12 місяців).
За результатами розгляду пропозицій приватний підприємець Бур’ян О.І. отримала грант для створення 10 робочих місць у швацькому виробництві. Вартість проекту склала 484,6 тис. грн, з них проектом надано 324,7 тис. грн, власний внесок підприємця — майже 160 тис. грн.
Завдяки Програмі розвитку ООН зі створення нових робочих місць для внутрішньо переміщених осіб в Україні та місцевого населення Донбасу в Попаснянському районі створені нові робочі місця.
М. Сікорська

Смотрите также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_negative.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wacko.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cool.gif 
больше...
 
%d такие блоггеры, как: