Театральний проект «Class Act: Схід – Захід» знову у Попасній

Проект «Class Act: Схід-Захід» — українська гілка проекту «Class Act», заснованого одним із найбільших театрів Шотландії «Traverse» 25 років тому.
22 листопада учні Попаснянської ЗОШ I-III ст. № 1 втілили на сцені три п’єси, що були написані влітку учасниками проекту «Class Act: Схід-Захід». Спеціально заради показу з Києва приїхала команда проекту (куратор проекту, драматург Наталія Ворожбит, головний менеджер Олександр Фоменко, головний художник проекту Марія Хомякова та прес-секретар Анастасія Пугач). «Class Act production» — так назвали діти свою виставу.
Розпочали із мініатюри «Ні кроку назад» учениці 11-го класу Дунай Марини та дев’ятикласниці з Нововолинська Богдани Островської. За сюжетом, хлопець, що народився без руки, помилково отримує повістку. Звісно ж, у військоматі швидко з’ясовують, що юнак не придатний до мобілізації. Але у нього з’являється чітке бажання захищати Батьківщину. Попри все, хлопець вирішує піти воювати на Донбас добровольцем. Головну роль зіграв старшокласник Віталій Шмітько, який і сам у червні приїздив до Києва та написав автобіографічну п’єсу. «Коли Віталік, від імені свого героя, читав листа до мами, розповідаючи про те, що вирішив піти на війну добровольцем, я почала плакати. Саме тут, у Попасній, ця п’єса надзвичайно вразила мене набагато сильніше, аніж під час прем’єри у Києві, коли в ній грали професійні столичні актори»,- розповідає куратор проекту Наталія Ворожбит. Другою обрали п’єсу «Зайва жертва» учня 11 класу Ярослава Черкашенка, який переконаний, що навіть якщо ти вегетаріанець, можеш з огидою, але з’їсти шматок м’яса, щоб відправити маму у мрію всього її життя — Ермітаж. Саме з неї і розпочалася робота над всією виставою. Ще влітку Ярослав приніс свою п’єсу друзям, які разом з ним їздили до Києва, брали участь у проекті, та запропонував поставити її на сцені рідної школи. Тож саме над цією частиною працювали найдовше. Головну роль зіграв сам автор. Останньою обрали п’єсу «Через біль до зірок», яку написали юні драматурги з Миколаївки та Нововолинська Владислав Волощенко, Інна Якобчук та Богдан Мазурок. «Вона нам подобається найбільше», — так пояснили свій вибір юні постановники. Вийшла дотепна комедія у стилі класичної української п’єси «Наталка-Полтавка» Котляревського. Автори вистави зуміли втілити справжні каскадерські трюки та поставити справжню бійку між хлопцями за кохану дівчину.
Подивитися виставу зібралась уся школа: від учнів молодших класів до випускників, батьків, вчителів. У залі був повний аншлаг. Діти дуже талановито висвітлили зовсім не дитячі проблеми у своїх п’єсах. В залі панувала повна тиша. Всі, затамувавши подих, спостерігали за кожним рухом юних акторів і уважно слухали кожне слово. Після виступу юних акторів на сцену піднялася команда проекту «Class Act: Схід-Захід», щоб виразити свої враження і подякувати за чудову виставу учням Попаснянської ЗОШ № 1: Філіштинській Альоні, Дунай Марині, Черкашенку Ярославу, Майбороді Олегу, Губарю Олексію, Кругловій Анастасії, Шмітьку Віталію, Шолтишу Антону, Акімовій Ірині, Баєву Владиславу. Творчій команді проекту вдалося зацікавити дітей театром, зламати їхній стереотип, що театр – це нецікаво.
Тепер учасники проекту хочуть відкрити у власній школі театр тіней, написати казку для маленьких дітей та під Новий рік показати свою першу виставу. А у січні наступного року команда юних драматургів працюватиме над постановою усіх одинадцяти п’єс, написаних влітку під час занять у Києві. Наші артисти готові до нових вершин. Побажаємо їм успіхів і снаги!
Колектив школи

Смотрите также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_negative.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wacko.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cool.gif 
больше...
 
%d такие блоггеры, как: