У СУЗІР’Ї «МАМИНИХ ЗІРОНЬОК» ЗАСЯЯЛИ ЗІРОЧКИ З ПОПАСНЯНЩИНИ

Уже двадцять чотири роки  поспіль у старовинному місті Сокаль, яке стоїть на березі річки Західний Буг на межі двох областей Волинської та Львівської та поблизу кордону з Республікою Польща, відбувся міжрегіональний пісенний фестиваль-конкурс дитячого та юнацького виконавського мистецтва “Мамині зіроньки”, який популяризує українську пісню та присвячений Дню Матері. Пісенний конкурс тривав два дні 12-13 травня і складався з двох турів: відбіркового та фінального. Цьогоріч у ньому взяли участь майже 40 конкурсантів віком від 8 до 17 років. Учасники конкурсу виконували по два твори українською мовою, один із яких обов’язково присвячений Матері Божій, Мамі, матері-Україні. За умовами конкурсу одна пісня виконується під фонограму, а інша акапельна чи під супровід музичних інструментів.

Виступ учасників конкурсу оцінювало компетентне журі, яке очолювала оперна співачка, лауреат міжнародних конкурсів та фестивалів, викладач камерного співу Національної музичної академії ім. Миколи Лисенка, старший викладач по класу вокалу у студії «PIDKOVA music» Іванна Комаревич. Оцінювання відбувалося за такими критеріями: вокальні дані конкурсанта і майстерність володіння голосом; сценічна культура; відповідність репертуару віковій категорії конкурсанта; відповідність сценічного костюму тематичному образу твору; чистота інтонування; емоційність виступу; самобутність виконання.

Спробувати свої сили та позмагатися за Гран-прі фестивалю з’їхалися обдаровані діти, юнаки та дівчата не тільки Сокальщини, а й Львівської, Тернопільської та Волинської областей. Вперше взяли участь у ньому  діти з міста Попасна та смт. Вовчоярівка Попаснянського району Луганської області. Їх радо вітали  голова районної ради Микола Пасько, голова РДА Роман Токай, заступник голови РДА Микола Поліщук,  начальник відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій РДА Мирослава Михайлюк, які  зазначили, що  завдяки цьому фестивалю діти з різних регіонів України та зарубіжжя можуть співпрацювати й обмінюватися досвідом та ознайомитися з культурою і традиціями один одного. “Ми хочемо аби діти, які потерпають від бойових дій у містах  Луганської області, серед яких є чимало обдарованих, взяли участь у пісенному фестивалі. «Мамині зіроньки»  стали першою сходинкою для  творчого злету не одній талановитій дитині. Крім того це нагода  побачити якою великою є Україна, дізнатися як живуть їхні ровесники на Галичині, подружитися з ними, а головне трохи  відволіктися від  тих сумних подій, які  їм довелося пережити. Ці діти — сироти, війна забрала у них батьків, їх виховують бабусі”, — сказала Мирослава Михайлюк.

Вокалісти з Луганської області  виступали у різних вікових групах. В молодшій —  одинадцятилітня Дар’я Філоненко з міста Попасна Луганської області, середній — Данило  Пригода, у старшій — Тетяна Нескородова. Після виступу Дар’я Філоненко  зізналася, що дуже любить  співати, тож  мріє про музичну кар’єру.  Хоче відкрити свою групу, щоб  навчати дітей співу. Артистичний Данило Пригода завоював прихильність як журі, так і публіки  й отримав приз глядацьких симпатій. Сокальчани теплими оплесками довго не відпускали зі сцени Тетяну Нескородову з смт. Вовчоярівка Попаснянського району, яка  душевно виконала пісню  «А сорочка мамина»…

Діти зі східної України приїхали в Сокаль разом із завідуючою Будинком культури смт.  Вовчоярівка Валентиною Буряк. Жінка каже, що привезли сюди талановитих дітей  Попаснянщини, які беруть участь у різноманітних фестивалях, зокрема її вихованка Тетяна Нескородова не раз захищала честь селища і Попаснянського району. Вона займається у вокальному ансамблі «Струмочок».  Конкурсантка навчається в дев’ятому класі навчального закладу смт. Вовчоярівка, займається вокалом з першого класу, закінчила музичну школу по класу фортепіано. Дівчина каже, що й не думала, що тут будуть такі сильні конкурсанти.  Вона у захопленні від майстерності Дарії Курташ з м. Красноярська (Росія), яка стала володаркою Гран-прі.

У залі хвилювалася за  виступ своїх земляків начальник  відділу культури  Попаснянської  районної державної адміністрації Ольга Калюжна. Вона розповіла, що взяти участь у фестивалі їх запросила начальник відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій РДА Мирослава Михайлюк. Вони приїхали  сюди, щоб показати дітям Львівщину, показати свої таланти та перейняти досвід проведення свята Дня Матері, яке є неординарною подією на Сокальщині.  На жаль,  його не відзначають у їхньому місті на такому рівні.  У них цікаво та колоритно відбуваються свята вишиванки, вареника, борща… Ми приїхали та підписали угоду про співпрацю, будемо співпрацювати у галузі культури, популяризувати мистецькі традиції різних теренів України. Вони з радістю приймуть участь у новому фестивалі дитячої пісенної творчості, який відбудеться у мальовничому куточку Волині – місті Маневичі. Діти з Луганщини мали змогу  познайомитися зі своїми ровесниками, які не один рік беруть участь у «Маминих зіроньках» та  радують сокальчан своїм майстерним співом.

Пані Ольга каже, що приємно вражена гостинністю сокальців. Вона з дітьми побувала  у музеї «Людина. Земля, Всесвіт», районній бібліотеці, різних закладах культури району, спілкувалася з працівниками  культури, що для неї було дуже цікаво та корисно. У Попаснянському районі є  районний Будинок культури,  дев’ятнадцять сільських  закладів культури та 22 бібліотеки. Сподобався їй і пісенний фестиваль. Не думала, що він користується такою популярністю, бо беруть участь у ньому діти з різних регіонів України. Каже, що  тут  все організовано на вищому рівні! Панує неймовірна атмосфера. Люди, з якими ми контактуємо, дуже приязні та ввічливі.

Після гала-концерту  поділився своїми враженнями й учасник  фестивалю з Луганщини   Данило Пригода. «Мені дуже сподобався Сокаль. Ваше місто дуже цікаве, бо воно поєднало в  собі  минуле і сучасне. Тут можна побачити старі будинки, які цікаві своєю архітектурою, та багатоповерхівки. Багато дерев та квітів. Я радий,  що приїхав сюди і взяв участь у фестивалі «Мамині зіроньки». Хоч я не став лауреатом конкурсу, та   отримав приз глядацьких симпатій. І це мені імпонує», – розповів він. Хлопець любить співати, займається вокалом два роки. Любов до української пісні йому привила бабуся, яка колись  співала у хоровому колективі  Попаснянського  районного  Будинку культури.   Данило запевнив, що неодмінно ще приїде в Сокаль, щоб стати переможцем фестивалю   «Мамині зіроньки».

«Організатори фестивалю радіють, що з кожним роком розширююється географія учасників «Маминих зіроньок», це є свідченням, що конкурс  має популярність, бо він стає добрим стартом для обдарованих дітей. І це приємно чути, – каже начальник відділу культури Сокальської РДА Мирослава Михайлюк. — Фестиваль «Мамині зіроньки» – особливий, бо патріотичний, український, присвячений найріднішій людині на світі – мамі. А ці пісні дітки завжди співають охоче та всією душею. Він вчить любові до матері, до України та пропагує любов та добро. І де б ми не жили на заході чи на сході — ми громадяни України».

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

Смотрите также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_negative.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wacko.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cool.gif 
больше...
 
%d такие блоггеры, как: