Вперше в Україні — проект Class Aсt: СХІД – ЗАХІД

Десять днів поспіль з 17 до 27 червня в Україні тривав театральний проект «Class Aсt: СХІД – ЗАХІД», в якому взяли участь учні нашого міста.
Заради участі Юні драматургиу проекті 20 підлітків зі сходу та заходу України приїхали до Києва. Аби обрати цих дітей команда проекту Сlass Act цієї весни провела тиждень у Попаснянській ЗОШ № 1, у місті Миколаївка Донецької області, а також у ЗОШ № 2 міста Нововолинськ. Наша школа була обрана організаторами проекту як найбільш постраждала в місті Попасна. Діти отримали завдання – написати твори, за якими і були обрані учасники. Ними стали учні: Стріжкова Євгенія (7 клас), Круглова Анастасія (10 клас), Черкашенко Ярослав (10 клас), Місан Богдан (9 клас), Дунай Марина (10 клас), Шмітько Віталій (10 клас), Філіштинська Альона (9 клас), Майборода Олег (10 клас), Акімова Ірина (10 клас).
Формат Сlass Act був розроблений у Великій Британії у 1997 р., в одному з найбільших театрів Шотландії «Треверс». Цю програму там продовжують втілювати і сьогодні. Задля роботи над проектом до Києва приїхала сама засновник проекту Сlass Act Нікола МакКартні.
Школярі зі сходу і заходу об’єдналися в пари та протягом перших п’яти днів писали гострі сучасні п’єси під керівництвом шотландського драматурга і режисера Ніколи МакКартні та куратора проекту Наталії Ворожбит. Також у соціальному проекті брали участь драматурги з інших міст: Ірина Гарець (м. Полтава), Кіра Малініна (м. Харків), Дмитро Левицький (м. Київ).
Наступні п’ять днів юні драматурги брали участь в постановці п’єс, яку здійснювала професійна команда за участі відомих акторів. Головні ролі у п’єсах виконували зірки Молодого театру Римма Зюбіна та Ірма Вітовська, актор та режисер Олександр Кобзар, а також Наталка Денисенко, Андрій Федінчик, Федір Гурінець, Катерина Вишня Вишнева, Аліна Скорик, Роман Ясіновський, Анатолій Маремпольський.
Одну з ролей виконав і Міністр культури України, актор театру Франка Євген Нищук, зокрема він взяв участь у театральній мініатюрі «Моя стартова ціна». Робота з драматургом Д. Левицьким
Головним режисером проекту стала Ліза Сміт. Композитор проекту – Петро Сказків. Головний менеджер проекту — Олександр Фоменко. Організаційну підтримку надав «Театр Переселенця».
На прем’єрі, 27 червня, зала Київського академічного театру юного глядача на Липках була переповнена, юні драматурги уважно стежили за втіленням власних п’єс на сцені.
В результаті проекту глядачі побачили 11 невеликих п’єс по 10 хвилин, маленькі замальовки з життя або світу фантазій.
Дорослі навмисно дали дітям повну свободу для самовираження, нічим їх не обмежуючи, і результатом стало дуже цікаве поєднання трохи банальних ідей і свіжих поглядів.
Прес-конференція
Чи багатьом дорослим прийде в голову написати п’єсу про складний моральний вибір вегетаріанця або про книжкового демона, який з’являється, коли людина закриває книгу?
Здавалося б, що найбільш актуальна для підлітків тема любовних стосунків, але ця тема була вибрана тільки для однієї п’єси з одинадцяти. Зате багато уваги було приділено стосункам батьків і дітей, що не лише підтримують один одного, але і здатних зруйнувати долю і позбавити життя іншого. На жаль, тема війни теж виявилася дуже актуальною для дітей і лейтмотивом пройшла більш ніж у половини п’єс.Нікола МакКартні навчає
На окрему увагу заслуговує гра акторів і режисерська робота. Віртуозне виконання на сцені дозволило багатьом п’єсам вийти далеко за рамки шкільної самодіяльності — це були повноцінні витвори мистецтва, що запам’ятовуються. Авторам-старшокласникам вдалося викликати у глядача безліч емоцій — від незамутнених веселощів до глибокого смутку.
Основної метою заходу було налагодження діалогу між жителями західної та східної України, а також прагнення зацікавити дітей театром, залучити до нього та зламати їхній стереотип, що театр – це нецікаво. І ця мета була повністю досягнута. Протягом десяти днів діти спілкувалися, ділилися думками, співали, танцювали, насолоджувалися життям. Постійно поруч були організатори проекту, які не залишали юних драматургів без уваги. Екскурсії на канал «ТРК Україна», на кіностудію «FILM UA», на радіо «Аристократ», радіо «Вісті», прогулянка на теплоході по Дніпру, відвідування театрів, екскурсії містом залишили незабутні враження в серцях дітей. Дуже болісними були хвилини розставання, дівчата не стримували сліз і довго тримали одна одну в обіймах.
Дуже хочеться, щоб ці прекрасні і талановиті підлітки знову зустрілися, щоб продовжувалися створюватися такі проекти, як Сlass Aсt, в яких діти і дорослі можуть працювати разом, можуть чути одне одного і, можливо, хоч трохи впливати на навколишню дійсність.
Л. Пузенко, вчитель ЗОШ № 1.

Команда попаснян

Смотрите также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_negative.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wacko.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cool.gif 
больше...
 
%d такие блоггеры, как: