Є мова – є нація!

Протягом 7-11 листопада в Золотівському професійному ліцеї викладач української мови і літератури Маркович Н.Г. разом із колегами провела Тиждень до Дня української писемності та мови. Вся програма заходів була досить насиченою і різноманітною. Учні мали змогу поринути в багатющий світ краси і принад державної мови. Програма Тижня була підпорядкована гаслу «Мова єднання – українська». Саме тому вся ліцейна громада об’єдналася й разом активно долучилася до проведення усіх заходів, не залишилися осторонь ні учні, ні педагогічні працівники ліцею. Не варто доводити, що кожна нація сильна своїми талантами. А талант завжди родом з дитинства. Кажуть, що кожна людина народжується із зерном в руці, тільки треба знайти поле, де це зерно найкраще проросте. І ми раді, що маємо талановиту молодь, яка вплітає цвіт свого таланту в національний вінок. Уже в перший день Тижня української словесності – 7 листопада — учні активно долучилися до роботи. Також в цей день стартував І етап ХVІІ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені П. Яцика, в якому взяли участь 21 ліцеїст. Любов до науки, захоплення нею, бажання вчитися й пізнавати все нові й нові грані української мови – все це притаманне учням ліцею, які виявили пошану до рідної мови, а також перевірили власні знання з орфографії, взявши участь у комп’ютерній вікторині «Майстер української орфографії», під керівництвом майстра в/н Іванілова В.П. 9 листопада об 11 годині 33 учні І-ІІІ курсів, викладач Маркович Н.Г. та майстер в/н Іванілов В.П. взяли участь у ХVІ Всеукраїнському радіодиктанті єдності, в якому йшло-ся про історію Київської Русі, її князів та історичні пам’ятки, захисників української землі — запорожців, про те, що, на жаль, і нині доводиться боронити свою Батьківщину від східного агресора, але перемога буде за нами, бо за нами правда і славна історія.
10 листопада майстер в/н Литвин І.А. провела літературну комп’ютерну вікторину «Великий Каменяр» до 160-ліття від дня народження І. Франка. Про любов і пошану учнів нашого ліцею до української мови, рідної України свідчать талановиті малюнки 17 учасників конкурсу «Є мова – є нація!» Цікаво відбувся конкурс кросвордів «Цікава фразеологія» між групами ліцею на швидкість і правильність їх розгадування.
Слід відзначити, що нам не потрібні були ніякі квоти на українську музику. На всіх перервах тижня звучали українські пісні — народні й сучасні, на слова українських поетів, патріотичні та на замовлення учнівського та інженерно-педагогічного колективів.
Проведений Тиждень до Дня української писемності та мови засвідчив ставлення кожного з нас до свого рідного слова, до своєї Батьківщини, своєї родини. А мова – це тиха мамина колискова, мудре батьківське слово. Це наші гідність і совість, наша душа. Бережімо рідне слово, пишаймося своїм народом і землею, вивчаймо, любімо і спілкуймося українською мовою – мовою вільного, гордого і непереможного народу. А нашим учням зичимо творчого натхнення, наполегливості та успіхів у всіх добрих починаннях, здійснення усіх юначих мрій і життєвих планів, нових перемог, щастя, миру, злагоди й любові.
Н. Маркович, викладач_dsc0667

Смотрите также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_negative.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wacko.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cool.gif 
больше...
 
%d такие блоггеры, как: