Зміни до законодавства щодо внутрішньо переміщених осіб

У червні 2016 року набули чинності важливі зміни до нормативних актів, що регулюють права та обов’язки переселенців. Деякі із зазначених змін розширюють права осіб, які були вимушені покинути постійне місце проживання, деякі – посилюють контроль за здійсненням належних їм соціальних виплат.
Зокрема, внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України № 509 від 1 жовтня 2014 р. Згідно із змінами зазначену Постанову приведено у відповідність до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».
Визначимо основні положення вищезазначеної норми:
1. Заяву про взяття на облік малолітньої дитини, яка прибула без супроводу законного представника, для отримання довідки може подавати від її імені родич (баба, дід, прабаба, прадід, повнолітні брат або сестра, тітка, дядько) або вітчим, мачуха, у яких проживає (перебуває) дитина.
2. Статус ВПО можуть отримати іноземці.
3. Статус ВПО можуть отримати особи, що не зареєстровані на відповідній території (при цьому довідка видається не в день подання заяви, а протягом 15 днів).
4. Довідка про реєстрацію ВПО, видана до 20 червня 2016 р., яка не скасована і строк дії якої не закінчився, є дійсною та діє безстроково. Довідка, видана після 20 червня 2016 р., діє безстроково. Довідка, видана до 20 червня 2016 р., у якій адресою фактичного місця проживання зазначено адресу місцезнаходження органу державної влади, органу місцевого самоврядування, юридичної особи публічного права, її підрозділу, будь-якого іншого приміщення, за якою внутрішньо переміщена особа фактично не проживає, підлягає перереєстрації до 20 липня 2016 року. При цьому для перереєстрації особа має звернутися особисто (за наявності поважних причин може подати поштою відповідну заяву з підтверджувальними документами і строк перереєстрації може бути продовжено).
5. Скасовано норму про відмітку ДМС на зворотньому боці довідки.
Крім того, Кабінетом Міністрів України ухвалено ПОРЯДОК призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.
Відповідно до цього Порядку:
1. Для призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщена особа подає відповідну заяву до органу, що здійснює соціальні виплати (не до Ощадбанку).
2. Для призначення (відновлення) соціальних виплат УПСЗН протягом 15 робочих днів з дня отримання відповідної заяви ВПО проводить перевірку достовірності зазначеної в заяві інформації про фактичне місце проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи. Рішення про призначення/відновлення виплат або відмову приймається спеціально утвореною комісією або комісією, що утворена для призначення субсидій.
3. Орган, що здійснює соціальні виплати та УПСЗН на підставі рішення комісії призначає (відновлює) соціальну виплату з місяця, у якому надійшла заява внутрішньо переміщеної особи, та здійснює повернення сум недоотриманих соціальних виплат за минулий період відповідно до законодавства.
Відповідно до Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, який також набрав чинності в червні 2016 року:
1. Контроль за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам здійснюють УПСЗН шляхом відвідування не рідше ніж один раз на шість місяців фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи, про що складається Акт.
2. За відсутності внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання/перебування УПСЗН або робочої групи робить відповідний запис в акті обстеження матеріально-побутових умов сім’ї і залишає внутрішньо переміщеній особі повідомлення про необхідність протягом трьох робочих днів з’явитися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення для проходження фізичної ідентифікації. У разі, коли внутрішньо переміщена особа протягом трьох робочих днів не з’явилася до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, такий підрозділ надсилає їй рекомендованим листом повторне повідомлення про необхідність протягом трьох робочих днів з’явитися для проходження фізичної ідентифікації.
3. За наявності підстав відповідна Комісія приймає рішення про припинення виплат або їх поновлення.
Контакти Центра правової допомоги Норвезької ради у справах біженців: м.Сєвєродонецьк, вул.Гагаріна, 16.
Телефони «гарячої» лінії: (06452) 4-24-88; (066) 773-6458; (098) 281-2564.

Смотрите также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_negative.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wacko.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif 
http://popvestnik.info/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cool.gif 
больше...
 
%d такие блоггеры, как: